Metfone គាំទ្រចំពោះសកម្មភាពមនុស្សធម៌ និងចែករំលែកអំណោយដល់សិស្សនៅខេត្តស្ទឹងត្រែង
នៅព្រឹកថ្ងៃទី 26 ខែមីនា Metfone បានសហការជាមួយកម្មវិធី Miss Cosmo ដើម្បីរៀបចំកម្មវិធីមនុស្សធម៌មួយ ដែលចែកអំណោយជូនសិស្សចំនួន 300 នាក់ នៅខេត្តស្ទឹងត្រែង។ នេះជាសកម្មភាពដ៏មានអត្ថន័យមួយក្នុងចំណោមសកម្មភាពជាច្រើនដែល Metfone អនុវត្តជាញឹកញាប់ ដើម្បីគាំទ្រទៅលើសិស្សក្រីក្រនិងជំរុញសិស្សដែលមានលទ្ធផលសិក្សាល្អ។
អំពី metfone
ក្នុងអំឡុងព្រឹត្តិការណ៍នេះ Metfone បានឧបត្ថម្ភនិងចែកអំណោយដោយផ្ទាល់ជូនសិស្ស ដោយរួមមានសៀវភៅចំនួន 3,000 ក្បាល ប្រអប់ប៊ិច 300 ប្រអប់ (ស្មើនឹងប៊ិចចំនួន 15,000 ដើម) និងកាបូបសិស្សចំនួន 300។ អំណោយទាំងនេះ មិនត្រឹមតែមានតម្លៃសម្ភារៈប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែវានៅតែមកជាមួយនឹងការយកចិត្តទុកដាក់ និងសេចក្តីអាណិតអាសូរពីសំណាក់បុគ្គលិក Metfone ដែលមានបំណងកាត់បន្ថយភាពពិបាក និងផ្តល់កម្លាំងចិត្តដល់សិស្សក្នុងការប្រឹងប្រែងសិក្សាបន្ថែម។ ចាប់តាំងពីបង្កើតក្រុមហ៊ុនមក Metfone បានចំណាយប្រាក់ជាង 120 លានដុល្លារលើសកម្មភាពសង្គម ដោយជាពិសេសនៅក្នុងវិស័យអប់រំ។
តំណាងក្រុមហ៊ុន Metfone បានចែករំលែកថា៖ «Metfone តែងតែចាត់ទុកការវិនិយោគក្នុងវិស័យអប់រំ ជាការវិនិយោគសម្រាប់អនាគតរបស់ប្រទេស។ ក្រៅពីបេសកកម្មឈានមុខគេក្នុងវិស័យទូរគមនាគមន៍ និងបច្ចេកវិទ្យាឌីជីថល ពួកយើងក៏ចាត់ទុកការអប់រំជាចំណុចសំខាន់ក្នុងយុទ្ធសាស្រ្តអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយចីរភាព។ អំណោយថ្ងៃនេះមិនត្រឹមតែជួយសិស្សានុសិស្សមានលក្ខខណ្ឌសិក្សាកាន់តែប្រសើរប៉ុណ្ណោះទេ ថែមទាំងបង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តយូរអង្វែងរបស់មិត្តហ្វូនក្នុងការអមដំណើរក្មេងៗជំនាន់ក្រោយ និងរួមចំណែកក្នុងការកសាងប្រទេសកម្ពុជាប្រកបដោយចំណេះដឹង និងរីកចម្រើនបន្ថែមទៀត»។
ជាសហគ្រាសទូរគមនាគមន៍ដែលមានទំនួលខុសត្រូវនៅកម្ពុជា Metfone បានអនុវត្តយ៉ាងសកម្មនូវសកម្មភាពមនុស្សធម៌ជាច្រើន ដែលពិសេសនៅក្នុងវិស័យអប់រំ។ កន្លងមកក្រុមហ៊ុនក៏បានចូលរួមជាច្រើន ដូចជាការគាំទ្របង្រៀននៅសាលារៀន ផ្តល់អ៊ីនធឺណិតឥតគិតថ្លៃសម្រាប់ស្ថាប័នអប់រំ និងរៀបចំកម្មវិធីបណ្តុះបណ្តាលជំនាញសម្រាប់សិស្ស។
ពិធីប្រគល់អំណោយនេះ បានធ្វើឡើងក្នុងបរិយាកាសដ៏កក់ក្តៅ ដោយមានការចូលរួមពីតំណាងក្រុមហ៊ុន Metfone បវរកញ្ញានៃកម្មវិធី Miss Cosmo សិស្សានុសិស្ស មាតាបិតា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងអាជ្ញាធរមូលដ្ឋានយ៉ាងច្រើនកុះករ។ ស្នាមញញឹមដ៏ភ្លឺស្វាងរបស់ក្មេងៗ គឺជាសក្ខីភាពច្បាស់លាស់បំផុតចំពោះឥទ្ធិពលដ៏មានន័យរបស់កម្មវិធី។
Metfone តែងតែប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការគាំទ្រការអភិវឌ្ឍន៍ប្រព័ន្ធអប់រំនៅកម្ពុជា ហើយនឹងបន្តអនុវត្តកម្មវិធីមនុស្សធម៌បន្ថែមទៀតនៅអនាគត ដើម្បីអភិរក្សនិងលើកកម្ពស់ឱកាសសិក្សាល្អបំផុតសម្រាប់សិស្សនៅទូទាំងប្រទេស៕
ទីបំផុតសេចក្ដីព្រាងច្បាប់ដ៏ចម្រូងចម្រាសស្ដីពីការអនុញ្ញាតឱ្យបើកបនល្បែងកាស៊ីណូដោយស្របច្បាប់នៅថៃ ត្រូវបានគណៈរដ្ឋមន្ត្រីអនុម័តហើយ